Oversize s.r.o.
SIZE IS MATTERS

Našou prioritou je spokojný zákazník
a preto dbáme na vysokú profesionalitu.

CESTNÁ NÁKLADNÁ DOPRAVA A NADROZMERNÁ PREPRAVA

Medzi primárne činnosti spoločnosti OVERSIZE, s.r.o. patrí vnútroštátna preprava, preprava v rámci európskeho spoločenstva a medzinárodná nákladná cestná preprava. Naše odborné skúsenosti sú zárukou akékoľvek prepravy nadrozmerných nákladov, vybavenie všetkých potrebných povolení, sprievodných vozidiel ako aj colných záležitosti potrebných pre prepravy zásielok pre štáty mimo EU.

Nadrozmerná preprava je špeciálnym druhom prepravy. Zjednodušene povedané, je typom prepravy nákladov, pri ktorom najdôležitejšiu úlohu nezohráva rýchlosť prepravy či dĺžka trasy, ale najmä jej bezpečnosť. Potrebné je totiž trasu dôkladne vybrať tak, aby bola pre prepravenie nadrozmerného nákladu aj pre zvolené komunikácie a okolie trasy bezpečná.

Pri nadrozmernej preprave je mimoriadne dôležité profesionálne plánovanie, o čo sa postaráme za vás. Nájdeme a naplánujeme najvhodnejší spôsob a trasu prepravy tak, aby bola vždy v súlade s platnými zákonmi, nariadeniami či povoleniami. V prípade potreby sa postaráme aj o vybavenie potrebných povolení, nakoľko práve pri nadrozmernej preprave je neraz potrebné využiť cestné úseky, ktoré bežne neumožňujú prepravu veľkých či vysokotonážnych nákladov.

Čo je to nadrozmerná preprava?

Nadrozmerná preprava je definovaná ako preprava, pri ktorej prepravovaný náklad presahuje legislatívou stanovené rozmery. To znamená, že pri prepravovanom náklade aspoň jeden z rozmerov presahuje legislatívou povolenú dĺžku 16,5 m, šírku 2,55 m alebo presahuje výšku 4,05 m. Nadrozmerná preprava je aj preprava, ktorá presahuje legislatívou určenú maximálnu hmotnosť, a to celkovú hmotnosť súpravy stanovenú na 40 ton alebo 8 ton na jednu nápravu.

Preprava veľkých či ťažkých bremien môže byť rozdelená na nadmernú a nadrozmernú prepravu. Pričom nadmerná preprava má stanovené limity pre maximálnu dĺžku, výšku, šírku a hmotnosť o niečo nižšie než nadrozmerná preprava. V oboch prípadoch je potrebné zabezpečenie maximálnej bezpečnosti, a to pre prepravovaný náklad aj cestné komunikácie a ich okolie.

Nadrozmernú prepravu zverte do rúk skúsených profesionálov

V oblasti nadrozmernej prepravy máme dlhoročné skúsenosti. Dbáme na každý detail a mimoriadny dôraz kladieme na dôkladné plánovanie bezpečnej trasy pre prepravovaný náklad. Vďaka nášmu profesionálnemu vybaveniu, modernej technike a tímu skúsených pracovníkov sa postaráme o zabezpečenie bezpečnej a plynulej prepravy nadrozmerných nákladov.

V prípade záujmu o nadrozmernú prepravu alebo iný spôsob nákladnej dopravy nás neváhajte kedykoľvek kontaktovať. Radi vám poskytneme bližšie informácie a postaráme sa o detailné plánovanie na mieru vašich potrieb. S nami máte istotu, že váš nadrozmerný náklad bude bezpečne prepravený. Samozrejme, nadrozmernú prepravu vždy poistíme v rámci nášho aktuálneho CMR poistenia.